SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK STRATEJİSİ İÇİN ENTEGRE ÇÖZÜMLER

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN KÜRESEL GELİŞİM ARAÇLARI

YENİLİKÇİLİK, GELİŞTİRME, DÖNÜŞÜM

Tüm Haberler

POPÜLER İÇERİKLER

Tüm Blog İçerikleri

RAPORLAR VE ANALİZLER

 • Bir Eko-Sosyal Kriz Olarak Covid-19 Salgını ve Sürdürülebilirlik

  Salgın boyunca pratiği yapılan yeni iş modellerinin, azaltılan seyahatlerin, denenen teknolojilerin yanı sıra toplum genelinde sergilenen dayanışmacı tutumların, doğayla ilgili duyarlılıkların ve sorumlu davranışların salgın sonrasında da olumlu izdüşümleri olacağına şüphe yoktur. Bu yansımaların “daha sürdürülebilir bir dünya perspektifi”ni güçlendirmesi de beklenen bir durumdur. Bireylerin yaşam ve esenliklerinin sürdürülmesi ile şirketlerin sürdürülebilirliği, devletlerin bekası ile dünyanın sürdürülebilirliği arasında kovelant bir bağ bulunduğunun bu vesileyle anlaşılması da Escarus olarak en büyük dileğimizdir.


  PDF İNDİR
 • Sürdürülebilir Finans Görünümü 2018 Raporu Yayınlandı

  Sürdürülebilir finans, geçtiğimiz dönemde önemi daha da çok anlaşılan hem Türkiye hem uluslararası piyasalarda uygulamalarını gittikçe daha fazla görmeye başladığımız yeni finans anlayışı olmaya başlamıştır. Bu doğrultuda, sürdürülebilir finans alanındaki gelişmeleri, öne çıkan hususları ve iyi uygulama örneklerini sizlerle periyodik olarak paylaşacağımız bir analiz dizisi yayınlamaya karar verdik. Dönüşen Dünyada Fırsatları Yakalamak başlığını taşıyan ilk rapor, Yeşil ve Sosyal Tahvillere odaklanıyor. Sürdürülebilir Finans Görünümü’nü senelik olarak yayınlamayı planlamaktayız.
 • COP21’e Doğru İklim Değişikliği: Dünya ve Türkiye

  İklim değişikliği fırtına ve kasırga gibi doğal afetler, mevsim normallerinin dışında seyreden hava sıcaklıkları ve küresel ısınma gibi olaylar ile gündelik hayatımızda etkisini göstermeye başladı.
 • COP 21 Paris Zirvesi Sonrası: Sonuçlar ve Beklentiler

  30 Kasım 2015 tarihinde başlayarak yaklaşık iki hafta süren 21. Taraflar Konferansı (Conference of the Parties, COP) Paris Zirvesi, 195 ülkenin bir araya gelerek Paris Anlaşması’nda konsensüse ulaşmasıyla sonlandı.
 • İklim Değişikliği Finansmanı

  Paris Zirvesi’nin ardından iklim değişikliği ile mücadelede girilen yeni dönemde finansmanın önemi artmıştır.
Sürdürülebilir kalkınmanın desteklenmesinde Türkiye’nin öncü danışmanlık şirketi olmak

ÇALIŞANLARIMIZ

Escarus dinamik, güçlü ve deneyimli kadrosuyla hizmet vermektedir.
Genel Müdür DR. KUBİLAY KAVAK

Dr. Kubilay Kavak endüstri mühendisliği alanında lisans (Bilkent Üniversitesi) ve yüksek lisans (Gazi Üniversitesi), kamu politikaları alanında yüksek lisans (Cornell Üniversitesi), kamu yönetimi alanında doktora (Gazi Üniversitesi) derecesi sahibidir.

Daha Fazla
Direktör MELİS BİTLİS

Sabancı Üniversitesi Sosyal ve Siyasal Bilimler mezunu olan Melis Bitlis, yüksek lisansını Johns Hopkins Üniversitesi Enerji ve Çevre Politikası ve Uluslararası Ekonomi alanlarında tamamlamıştır.

Daha Fazla